Pousada Tres Forquilhas
| WiFi Wi-Fi | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Pousada Tres Forquilhas er et komfortabel sted inden for 5 minutters gang fra Guananazess bycentrum. Du kan også bruge en parkeringsplads på stedet.
Hotellet ligger i nærheden af Cascata da Pedra Branca, cirka 4 km fra Igreja De Terra De Areia. Der er 26 km til Capão da Canoa.
Det tilbyder værelser med udsigt over gaden.
- Lokale seværdigheder
- Cascata da Pedra Branca450 m
- Igreja do Evangelho Pleno4,1 km
- Igreja De Terra De Areia4,8 km
- Igreja de Deus ADONAI4,7 km
- Igreja Luterana4,5 km
- Lufthavne
- Torres lufthavn43 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
På værelset
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tillades maksimum 1 ekstra senge på et værelse.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Tres Forquilhas hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Tres Forquilhas hotel. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Pousada Tres Forquilhas hotel?
Et Pousada Tres Forquilhas hotel har en parkeringsplads på stedet gratis. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Pousada Tres Forquilhas hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Pousada Tres Forquilhas hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Pousada Tres Forquilhas hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Pousada Tres Forquilhas hotel er 23$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.